Рекомендація батькам щодо спілкування з дитиною протягом дня

Рекомендації батькам щодо спілкування з дітьми протягом дня

1.     Вранці підіймайте дитину спокійно, ніжно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашніх негараздів та похибок.

2.     Не підганяйте дитину, розраховуйте час — це ваш обов’язок, якщо ви цю проблему не вирішили — дитина в цьому не винна.

3.     Будьте уважні до слів, які ви вживаєте відносно дитини. Не вживайте образливих слів. Дитина все чує  і вірить вам. Слова значущого дорослого можуть перетворитися на внутрішні слова, які вона вживатиме по відношенню до себе.

4.     Корегуючи поведінку дитини — вживайте позитивні настанови. Наприклад, замість «Не бігай! Впадеш, ніс розіб’єш! Ну, я ж казала!» (людський мозок схильний відкидати  частку «не», а ваші застереження — можуть сприйматися наче  вказівка до дії),— кажіть: «Тепер йдемо спокійно, уважно, тихесенько, аби на ніжках втриматися, бо навкруги ковзанка, водичка замерзла і дуже слизько…». Дитина потребує пояснень. Спілкуйтеся з дітьми.

5.     Відправляючи дитину до садочку — побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.

6.     Зауваження вихователя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте сварити. Поговоріть з дитиною спокійно.

7.     Зустрічайте дитину спокійно, дайте їй розслабитися (діти так само втомлюються, як і дорослі після робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділися, — не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

8.     У сім’ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Всі розбіжності щодо виховання дитини — узгоджуйте без неї.

9.     Читайте дітям казки, розширюйте їхнє світобачення. Казки  зображують розмаїття способів реагування людини на життєві обставини і розширюють спектр методів подолання перешкод та труднощів.

10.   Читайте дітям казки і фантазуйте разом із ними нові казкові історії. Розвивайте дитячу фантазію і творчі здібності.

11.   Ласкаво обіймайте дитину щонайменше 8 разів на день, і це — не включаючи ранкові обійми і обійми на добраніч. Діти потребують тепла та любові