Інформація для представників пільгових категорій

Законом України від 05.11.2020 р. № 978-IX визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безкоштовним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII. Йдеться про дітей з числа осіб, визначених у ст. 10 цього Закону. Закон № 978-IX набрав чинності 01 січня 2021 року.

Розмір плати за харчування дитини в  закладі дошкільної освіти зменшується на 50% для батьків, в сім'ях яких виховується троє  та більше дітей. Підставою для надання пільги  є заява батьків та копії свідотцтв про народження всіх дітей, які не досягли повноліття.

Від плати за харчування дітей в  закладі дошкільної освіти звільняються батьки, у сім'ях яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом про державний бюджет України. Підставою для звільнення від сплати являється довідка про призначення родині  допомоги  відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", видана органами праці та соціального захисту.

З батьків не справляється плата за харчування в закладі дошкільної освіти  дитини-інваліда, за наявності відповідних медичних документів.

З батьків або осіб, що їх замінюють,  не справляється плата за харчування в закладі дошкільної освіти дитини-сироти, або дитини, яка позбавлена батьківського піклування, перебуває під опікою і виховується в родині.

Не справляється плата за харчування в закладі дошкільної освіти з дитини працівника органів внутрішніх справ, який загинув під час виконання службових обов'язків.

Не справляється плата за харчування в закладі дошкільної освіти з дитини, батьки якої являються учасниками антитерористичної операції (операції об'єднаних сил)  за рішенням виконавчого комітету  Харківської міської ради від 12.12.2018 №911.

Не справляється плата  за харчування в закладі дошкільної освіти з дитини з числа внутрішньо переміщених осіб чи дитини, яка має статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних  дій та збройних конфліктів.

Не справляється плата за харчування в закладі дошкільної освіти з дитини, один з батьків якої загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України.

З осіб, які не подали необхідних документів щодо звілнення  від плати або зменшення розміру плати за харчування дитини в комунальному  закладі дошкільної освіти, плата справляється у розмірі, визначеному органами місцевого самоврядування.