Всесвітній день мистецтва

15 квіт. 2024
15 квітня відзначається Всесвітній день мистецтва.

Подія була ініційована Міжнародною асоціацією мистецтв International Association of Art (IAA/AIAP) у 2012 році, для підвищення обізнаності про творчу діяльність у всьому світі, для привернення уваги людей до важливості мистецтва і творчості. Дату було обрано тому, що цього дня 1452 року народився Леонардо Да Вінчі, митець і науковець. Да Вінчі був обраний як символ миру, свободи самовираження, зв'язку мистецтва з іншими сферами людської діяльності. Відомо, що мистецтво має безліч корисних аспектів для людини, як для тих хто сприймає результати творчості, так і для тих хто їх створює: сприяння розвитку особистості, підвищення культурного рівня та збагачення сучасного життя у всіх його аспектах. Благотворний вплив мистецтво має на ментальне здоров'я, зменшує стрес, працює з травмами, покращує самопочуття. Цей чинник обумовлює зростання популярності арт-терапевтичних практик, які сприяють зміцненню ресурсів людини для подолання стресу та травм, в тому числі пов'язаних із війною. Безліч корисних аспектів мистецтво має саме як інструмент розвитку дитини:1. Мистецтво стимулює уяву та креативність дітей, допомагаючи їм розвивати нові ідеї та думки.2. Через мистецтво діти можуть виразити свої емоції та почуття, навчитися співчуттю та розумінню інших людей.3. Мистецька діяльність, така як малювання, ліплення, гра на музичних інструментах сприяє розвитку дрібної моторики, яка в свою чергу тісно пов'язана із нервовою системою, зором, увагою, мовленням, пам'яттю, впливає на зростання рівня інтелекту, заняття танцями допомагають розвивати координацію рухів, гнучкість, силу та витривалість.4. Успіхи в мистецтві підвищують самооцінку дітей та допомогти їм відчувати себе впевненіше, стати успішними у дорослому житті. Сьогодні, у Всесвітній день мистецтва в 2024 році, є нагода закликати до творчості, до занять мистецтвом, незалежно від віку, кожного, хто потребує емоційної підтримки: починайте малювати, танцювати, грати на музичних інструментах або навіть творити власні вірші. Виберіть щось, що дійсно вас надихає, і насолоджуйтеся процесом творчості. Вираження власних почуттів і емоцій, допоможе вам відволіктися від стресу та напруги, зберегти психічне і психологічне здоров’я. Тож, долучайтесь до мистецтва разом зі своїми діточками.