Міжнародний день планетаріїв

19 бер. 2024
Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань.

Дітлахам старшого дошкільного віку завжди було цікаво дізнаватися щось нове про зірки та планети. Вони із захопленням слухають розповіді про Космос, космічні об'єкти та космонавтів. Малята охоче малювали планети, космічний простір та космічні кораблі майбутнього.

Звичайно, найзручніше демонструвати зоряне небо в спеціальних закладах - планетаріях, які бувають не лише стаціонарними, а й мобільними.

Наразі, на жаль не всі наші вихованці мають можливість відвідати звичайний або мобільний планетарій. Але в нагоді може стати Stellarium – віртуальний астропомічник і 3-D планетарій – в ньому цікаво та просто можна проводити час, споглядаючи різні астрономічні об'єкти.

Для знайомства з зоряним небом (нехай і віртуального) радимо використати електронний планетарій Stellarium. Його розробила міжнародна група ентузіастів, яку координує аматор астрономії і програміст Фабіан Шеро. Програму задумано і створено з відкритим вихідним кодом, а це означає, що її можна вдосконалювати всім охочим, а головне — користуватись нею у вільному доступі (безкоштовно). Stellarium доступний як для Windows, так і для платформ GNU / Linux і Mac OS X.

Зробіть клік по малюнку