Стартує Тиждень науки

12 лют. 2024
З 12.02.2024 по 16.02.2024 в нашому дитячому садочку триватиме щорічний Тиждень науки.

Від народження малюк прагне пізнати все, що його оточує. Навколишній світ такий цікавий, надзвичайний, сповнений таємниць. Знайомство малюка з кожним об’єктом довкілля - це його власне маленьке «відкриття», завдання дорослого створити оптимальні умови, збудити у малюка інтерес до пізнання нового.

Діти пізнають світ всюди: у грі, праці, на прогулянках, заняттях, у спілкуванні з дорослими й однолітками. Дослідницька діяльність доступна навіть дітям раннього молодшого віку. Вони із задоволенням обстежують глину й пісок, пізнаючи їхні властивості; плескаються у воді, відкриваючи її таємниці; відправляють у плавання паперові човники, ловлять вітерець; перетворюють сніг у воду, а воду у лід.

У середньому дошкільному віці досліди ускладнюються. Діти вже здатні знайти відповіді на важкі запитання: як зернятка в борошно перетворюються? Як замісити тісто? Чому восени багато калюж? Навіщо рослині вода? тощо. Коло явищ, з якими експериментують старші дошкільники, ще більше розширюється.

Діти визначають як нюхає черв'як, скільки років рибі, як розпускаються квіти і т.п. З їх допомогою вихованці дізнаються більше й про організм людини, наприклад: «Перевіримо слух», «Стукіт серця», «Колір шкіри» і т.п.

Як показує практика, досвід дослідницької діяльності придбаний у дошкільному віці сприяє успішному розвиткові самостійності дитини, а також її творчих здібностей й надалі – у шкільні роки.

До уваги  маленьких дослідників та їхніх батьків  добірка тематичних відео-занять на сторінці "Організація діяльності  з дітьми" (за віковими групами)